A nagyszerű és helyenként lázadó Thalheim család lányainak története folytatódik a Berlin nővérei című regényfolyam harmadik darabjaként. Az első és második rész két, a család életét meghatározó lány és asszony fejlődéstörténetét dolgozza fel a kereskedő dinasztia sorsával kapcsolatban, kitekintve az 1940-50-es évek nyugat-berlini történéseire, míg ebben a kötetben a legfiatalabb és egyben minden tekintély ellen lázadó Flori életét követi - méghozzá érdekfeszítően. A lány az addigi családi irányzatból kilógva követi elgondolásait felnőtt élete elképzelt irányába, maga a család pedig politikailag megosztva kerül ki a hatvanas évekből. Mondjuk, a fenti évek Nyugat-Berlinében nem nehéz a közéletben folyó tendenciákban nem egyetérteni...
Könyvajánló - Brigitte Riebe: A remény napjai
A General Press Kiadó által gondozott A remény napjai című könyv a Berlin nővérei sorozat harmadik, befejező darabja. Ahogy az első két részben, úgy a harmadikban is a család életét, megélhetését meghatározó nagyáruház előtt pózol e rész abszolút főhőse, a fiatal Flori, aki, mint emlékszünk, forrófejűsége miatt került már börtönbe is Kelet-Berlinben, ahonnan áldozatok árán sikerült csak kiszabadítani. Fiatal, tapasztalatlan és lázadó. A körülötte folyó tevékenységek igazságmagvait csak felületesen érti és látja, ezért naivitásában erősen kiszolgáltatott. Flori csak egyet tud biztosan: nem akar betagozódni a családi üzletbe semmilyen szinten sem, ő művész, s mint ilyen, szabad szellem, neki tér és levegő kell az alkotáshoz.
A szerző, Brigitte Riebe (kiváló történész is)
Beiratkozik hát a berlini művészeti főiskolára, miután egy ceruzával vagy ecsettel és egy darab papírral már képzetlenül is csodákat tud tenni. Hatalmas reményekkel és egóval indul neki kiharcolt lehetőségéhez, de hamar koppan: önmagában a tehetség semmi, nem is olyan könnyű festeni, alkotni, mint ahogy gondolta, plusz a felnőtt szerelem sem az a fenékig tejfel, ha mindenkiről elhisszük, hogy azért, mert én jó vagyok, akkor mindenki más is az. Hát... nem! - ismeri fel Flori, és szedi össze romjait, hogy megkeresse a maga útját a kifejezésmódban, valamint a szerelemben megtalálja a többé-kevésbé igazit. Mert aki harcolt, veszíthet - de aki nem is harcol, már vesztett is.
Az NDK területébe enklávéként beékelt Nyugat-Berlinben sosem volt egyszerű az élet, pláne, miután felhúzták a berlini falat is. Erről az életérzésről tanúskodik a kötet, érintve politikai eseményeket (Kennedy nagyhatású beszéde a schönebergi városháza előtt), popkultúrát (Marlene Dietrich, Beatles), de egy-egy jelenet erejéig megjelenik a család irányítása alatt lévő ku'dammi divatnagyáruház majdani konkurenciája is, a híres, későbbiekben európai nagyságúvá nőtt csomagküldő szolgálat, az Otto is a maga katalógusaival.
A sorozat befejező része nagyszerűen ötvözi a történelmi-, romantikus-, és a családregény műfajait, páratlan kikapcsolódást ígérve a fentiek rajongó olvasóinak. Mindenki megkapja a magáét, ami miatt érdemes kézbe venni a Berlin nővérei sorozat harmadik darabját.
A sorozat előző részeiről itt olvashatsz.
A kiadó honlapján kedvezményes áron megrendelhető a borítóképre kattintva!
Érdekelnek a könyvújdonságok?
Kövess bennünket Facebookon!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése