Földön kívüli civilizációk és az emberiség jövője az univerzumban

Könyvajánló - Avi Loeb: Csillagok között

Miért kulcsfontosságú az emberiség túlélése szempontjából, hogy csillagközi civilizációvá váljunk? És ennek eléréséhez vajon hogyan hódíthatnánk meg a világűrt?

csillagok_kozott_b1_300_1.jpg

A világon sokakat, és köztük is nagyon sok tudóst érdekel, hogy mi történt a mi "kis" ismert világunkon, a Földön kívül. Avi Loeb a Harvard Egyetem elismert asztrofizikusa is komoly kutatásokat végzett az elmúlt évtizedben a témában, hogy vajon van-e élet a mi bolygónkon kívül. Meg is jelent egy nagyon klassz írása a témában, ami nagyon olvasmányos, érdekes, izgalmas kérdéseket feszeket a földönkívüli élettel kapcsolatban. Ha eddig valamiért kimaradt, de nyitott vagy és érdekelnek izgalmas hipotézisek és egy szuper nyomozás egy 2017-es észlelésről, akkor feltétlen javaslom a 2021-ben megjelent könyvét. A címre kattintva kaphattok belőle egy kis ízelítőt:

Földönkívüli - Egy idegen civilizáció első nyomai

Szerencsére Loeb újabb könyvvel örvendeztette meg a kíváncsi olvasókat, mely a Csillagok között címmel jelent meg magyar nyelven, ezúttal is az Agave Könyvek égisze alatt. Miután már számításba vettük, hogy létezhet élet a földön kívül is rengeteg kérdést érdemes átgondolni. Mi történne, ha találkoznánk egy másik csillagközi civilizációval? Hogyan kéne nyitni feléjük? Miként befolyásolhatja a Föld jövőjét, ha csillagközivé válnánk? Hogyan lehetne meghódítani a világűrt? Izgalmas kérdések, ugye?

Egy kis emlékeztető gyanánt a könyv az Ounuama néven ismert objektummal indul, hogy aztán elkezdje Loeb felvázolni, hogy miért és mennyire nem vagyunk felkészülve arra, hogy mi történne, ha találkoznánk egy földön kívüli civilizációval. Két irányból is körbejárjuk a témát: egyszer a tudomány oldaláról vizsgálva, aztán a politikai, sőt vallási szempontból is.

Kapunk néhány izgalmas hipotézist arról, hogy mi is lehet odakinn és milyen technológia áll a rendelkezésünkre, hogy megpróbáljuk felkutatni. A filozófiai értekezései is csak színesítik a könyvet, melyben bolygónk civilizációját bírálandó arról is beszél, hogy miként követünk el mindent azért, hogy tönkretegyük az otthonunkat, a Földet. Utóbbit pedig olyan szempontból is vizsgálja, hogy vajon egy idegen számára mennyire lenne szimpatikus egy nép, aki ilyen mértéktelenül pusztítja azt, ami elengedhetetlen az életben maradásához? Jogos kérdés...

Jó hipotézisek, érdekes tudományos tények, kutatások, lehetőségek az űr feltérképezésére. Jó érvelések, hogy miért fontosak ezek a kutatások és hogy más civilizációk utáni kutatás hogyan segít abban, hogy önmagunkat is jobban megismerjük.

Loeb hozta az előző kötetben megszokottat: izgalmas, olvasmányos, azzal együtt is, hogy sok fizikai fogalom felbukkan a kötetben sikerült közérthető könyvet alkotni. Közben megismerteti az olvasókat a legmodernebb, legfrissebb kutatásokkal, fejlesztésekkel. Néha azt éreztem, hogy annyira beszippantotta a szenvedély, hogy időnként ismétli önmagát, de ilyen amikor a tudomány, a művészet, a filozófia keverékét dobja piacra valaki, aki az életét szenteli a témának. Nem szippantott be annyira, mint a Földönkívüli, de ez is egy jó könyv, ha valaki nyitott a témára és arról akar olvasni, hogy a jövőnk a tudományokon múlik.

csillagok_kozott_b1_300.jpgA kötetet az Agave Könyvek bocsátotta rendelkezésünkre recenziós céllal, melyet ezúton is köszönünk!

Tetszik, amit olvastál? A borítóképre kattintva kedvezményes áron megrendelheted a kiadó honlapján!

Fordította: Farkas Veronika

Kövess minket a Facebookon is!

Az óceán szeme

Az univerzum is átállt a sötét oldalra?

Csillagképeskönyv

Mit tegyél, ha felfal egy fekete lyuk?

Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes