Kultúrpara

2024. december 22., vasárnap

A nők szerepe a kartellekben

Könyvajánló - Anabel Hernández: Emma és a drogfeleségek

"Nem pletykák gyűjteménye, hanem kemény társadalomkritika arról, hogy a Mexikót pusztító kartellek hogyan működnek, s ebben a titkos világban hol és hogyan élnek a nők, akik szinte önként válnak szörnyű bűncselekmények főszereplőivé, cinkosaivá, majd végül áldozatává, s akik hálószobák sötétéjében, védett házakban, búvóhelyeken, orgiákon cserélik pénzre, ékszerekre és ingatlanokra a lelkiismeretüket."

A világon nem is gondolnánk hány olyan oknyomozó újságíró van, aki az életét kockáztatja, hogy a világ elé tárjon szörnyűségeket. Közéjük tartozik Anabel Hernández is, aki már két évtizede kutatja élete kockáztatásával a mexikói kartellek világát. Ír a szervezett bűnözésről és a vele együtt járó korrupcióról. Emma és a drogfeleségek című könyvében ezúttal nem a drogbárók vannak a középpontban, hanem feleségeik, szeretőik.

Sokan ismerik El Chapót, azaz Joaquin Guzmán Loerát, aki a világ egyik legbrutálisabb kartellének, a Sinaloa-kartellnek az egykori vezére. A kötet címe az ő feleségére, Emma Coronelre Aispuróra utal. A szerző akkor beszélt vele először, amikor a férjét már harmadszor (és utoljára) tartóztatták le.

Ahogy megláttam a könyvet a kiadó kínálatában, azonnal lecsaptam rá. Mindig érdekelt, hogy mi visz rá egy nőt, hogy egy ilyen férfi mellett kössön ki. Nyilván azzal senkinek nem árulok el titkot, hogy ezeknek a nőknek legtöbbször nincs választásuk, ha egy ilyen fickó szemet vetett rájuk.

Többségük aranykalitkában tartott kirakati cicababa, de a könyvből kiderül, hogy Emma több volt ennél. Nemcsak szép volt, hanem eszes is. Rengeteg érdekes történetet kapunk róla és más nőkről is, akiknek kemény atrocitásokat kell elviselniük.

Érdekes volt látni, ahogy a showbiznisz és a drogkereskedelem világát keverve igyekszik kőkemény társadalomkritikát megfogalmazni. Mindkét világ mérgező, mindkét világban vannak áldozatok és vannak olyanok, akik ezeket a világokat igyekeznek felhasználni, hogy áldozatnak tűnjenek.

Vannak a könyvben szinte hihetetlen sztorik is. Látunk olyan nőket, akiket feláldoztak, de olyat is, aki ambíciózus és nem börtönként éli meg, hogy egy drogbáró mellett királynéként tündököl. Sokan látatlanul is képesek elítélni ezeket a nőket, de ebben a kötetben igyekszik az érem mindkét oldalát bemutatni Hernández. Bőven kapunk gondolkodnivalót, miközben egy jól olvasható, érdekes kötetet vettünk a kezünkbe.

139515063.jpgA könyvet a Corvina Kiadó bocsátotta rendelkezésünkre recenziós céllal, amelyet ezúton is köszönünk!

Többet szeretnél megtudni a könyvről?

Fordította: Tolvaj Zoltán

Kattints a képre és rendeld meg kedvezményesen a kiadótól!

Kövess minket a Facebook-on is!

A Francis Ford Coppola-sztori

A nünbergi per és a sajtótudósítók

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése