Madame Curie és a teremtő álmok

Könyvajánló - Susanna Leonard: Madame Curie és a teremtő álmok

Egy rendkívüli tudós, lázadó és szerelmes nő története, aki megváltoztatta a világot.

289530799_5480186818700763_1880665241385210846_n.jpg

A Kossuth Kiadó Különleges sorsok - Regényes életek című sorozatában számos erős nő kapott helyet, így meg sem lepődtem, hogy egy parádés tudós, a Nobel-díjas Marie Curie története is helyet kapott a sorozatban. Susanna Leonard egy megindító regényben meséli el nekünk ennek a magabiztos, kitartó, zseniális nőnek az útját az elismertségig.

Marie Curie nevét a világon mindenhol ismerik és elismerik mindazt, amit a tudomány területén elért. De nem volt ez mindig így. A 19. században nem nézték jó szemmel, ha egy nőt nem a konyha, hanem a tanulás hozott lázba. Már gyerekkorában arról álmodott, hogy tudós lesz belőle egyszer és rendíthetetlenül haladt álmai beteljesítése felé.

„Álmodj szép életet, majd váltsd valóra ezt az álmot.” – Marie Curie

A szerző igazodva Marie életéhez írt egy olvasmányos életrajzi regényt, melyben három részre osztva meséli el ennek a különleges nőnek az életét, aki megalapozta, hogy a nőknek helye legyen a tudományok világában. A regényben a már idős Madame Curie mesél az életéről fiataloknak, hogy azok többé válhassanak az általa bejárt útnak köszönhetően.

Az első részben megismerünk egy fiatal diákot, akit magával ragad a matematika és a könyvek világa. Mania szeretne tanulni, de látjuk, hogy a politika által megtépázott, három részre szabdalt Lengyelországban ez korántsem olyan egyszerű. Nehéz korszakban született és még azzal a tragédiával is meg kellett küzdenie, hogy fiatalon elvesztette Sofiát, testvérét.

A második részben látjuk, ahogy cseperedik és egyre több kíváncsisággal tekint a világra. Elkezd arról álmodni, arra vágyni, hogy külföldre költözik, ahol nyugodtan tanulhat. Szorgalmas, kitartó és kíváncsi, de Lengyelországban nőként nem szerezhet diplomát. Álmainak majdnem egy férfi szab gátat, de amikor ott a lehetőség, hogy Franciaországba menjen, akkor önmagát, dédelgetett álmait választja a szerelem helyett és útnak indul Párizsba.

A harmadik részben Mania helyett már Marie-ként ismerik. Láthatjuk, ahogy megismerkedik a Sorbonne-nal, végre tanulhat, de itt sincs könnyű dolga. Nekünk természetes, hogy bármelyik egyetemen tanulhatunk, neki és női társainak abban a korban nap mint nap lenéző férfiak előtt kellett bizonyítaniuk, hogy van helyük az egyetemen és megérdemlik, hogy diplomát szerezzenek.

Minden idejét a tudománynak szenteli, a férfiakat elhajtja egészen addig míg egy nap megismerkedik Pierre-rel. Eleinte kapcsolatuk szigorúan szakmai, ám a tudomány iránti szenvedélyük tökéletesen megágyazott egy csodálatos házasságnak. Együtt dolgoztak, megosztották egymással a mámort, amit mindkettejüknek jelentett egy-egy izgalmasnak ígérkező felfedezés.

A szerzőtől nagyon jó korrajzot kapunk. Látjuk más tudósok felfedezéseit, látjuk milyen az, amikor a kitartás, a tudomány iránti elkötelezettség eljuttatta Curie-t a rádium felfedezéséig, majd a Nobel-díjig, miközben a második ipari forradalom hozta technikai fejlődés megváltoztatja körülöttük a világot.

Susanna Leonard egy nagyon olvasmányos regényben mutat be egy lenyűgöző nőt, akit senki és semmi nem tudott eltántorítani attól, hogy valóra váltsa az álmait.

3154546.jpgEgy rendkívüli tudós, lázadó és szerelmes nő története, aki megváltoztatta a világot."

A kötetet a Kossuth Kiadó bocsátotta rendelkezésünkre recenziós céllal, melyet ezúton is köszönünk!

A képre kattintva kedvezményes áron elérhető a kötet a kiadónál!

Kövess minket a Facebookon is!

Grace Kelly és a szerelem eleganciája

A második Mrs. Astor

A selyemút története

Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes