A ​Harag Istene

Könyvajánló - Philip K. Dick és Roger Zelazny: A ​Harag Istene

"Philip K. Dick és Roger Zelazny közös regénye a hit mibenlétét boncolgatja azzal a kíméletlenséggel, ami Dickre jellemző, ugyanakkor olyan költői képekkel, amely Zelazny írásainak sajátja."

Az Agave Könyvek PKD életműsorozata részeként sorban adják ki azokat a regényeket is, ahol Dick társszerzőként működött közre. A Harag Istene Philip K. Dick és Roger Zelazny közös műve, amelyben az emberiség túl van a harmadik világháborún egy posztapokaliptikus világban. A társadalomnak meg kell küzdenie a nukleáris háború következményeivel.

A regény középpontjában egy vallás áll, mely a Harag Istenének, Carleton Lufteufel imádatára, tiszteletére épül, aki kihasználva a háború utána fejetlenséget ítéletet mond az emberiség felett. Az új hit által vezérelve igyekeznek megérteni és felépíteni az új világukat, sőt, saját identitásukat a pusztítás után.

A főszereplő egy művész, McMasters, akit megbíz ez az új egyház, hogy templomuk falálra készítsen egy lenyűgöző festményt a Harag Istenéről. McMasters az apokalipszis által megélt traumái mellett szeretne megérteni és újraalkotni egy istenképet, így elfogadja a feladatot és elindul egy utazásra, hogy találkozzon a rejtélyes „Deus Irae”-val, ezzel a titokzatos istennel, akit még senki sem látott. Az utazás során nemcsak saját magát, hanem a világot is felfedezi.

Nem épp hétköznapi ez a regény, ami kicsit sci-fi, kicsit filozófiai írás, mert egyaránt foglalkozik a vallás és a technológia, az emberi természet és a társadalmi struktúrák konfliktusával. A vallási elemek mellett a könyv mély filozófiai kérdéseket vet fel arról, hogy mi teszi az embert azzá, ami, és hogyan definiálhatók a hatalom és a szent dolgok a háború árnyékában. Mi pedig egyre többet látunk az őket körülvevő világ politikai és társadalmi feszültségeiből.

A szereplők próbálnak rájönni, hogy hol csúsztak félre a dolgok, aminek az eredménye egy világégés volt, miközben azt is meg akarják érteni, hogy van-e helye a hitnek és a reménynek egy olyan világban, ahol az emberek kétségbeesettek és elkeseredettek.

A történet során a nem hagyományos hősök és antihősök keveredése nézőpontot ad az emberi jellemek és kapcsolatok komplexitására. A karakterek fejlődése és személyes drámáik megmutatják, hogy a remény és a megváltás keresése a legnehezebb időkben is elengedhetetlen. 

A regény fontos témái közé tartozik még a vallásos hit kérdése, a teremtő és teremtett viszonya, valamint az emberi természet sötét oldalának feltárása. Dick és Zelazny együttműködése gazdag világot teremt, tele filozófiai és metafizikai kérdésekkel, amelyek arra ösztönzik az olvasót, hogy gondolkodjon a hit és a hatalom természetéről. A végén pedig kapunk egy jó kis tanulságot, a szerzők végül arra figyelmeztetnek, hogy a technológiai fejlődés és a spiritualitás közötti egyensúly elvesztése az emberiség jövőjét fenyegetheti. 

Összességében egy mélyreható és gondolatébresztő mű, amely a sci-fi és a filozófiai fikció határvonalán mozog. Kapunk egy valóságos és baljós légkört, miközben bepillantást nyerünk a lélek viharaiba a fizikai túlélésért folytatott harccal egyidőben. És a regény közel 50 éve íródott, de még így is számos ma is aktuális kérdéssel találkozunk a társadalommal kapcsolatban.

9789635981502.jpgKöszönöm a lehetöséget az Agave Könyvek csapatának!

A kötet a borítóra kattintva elérhető kedvezményes áron a kiadó honlapján.

Kövess minket a Facebookon is!

Leverhető a telepata férgek inváziója?

Philip K. Dick első regénye, az Űrlottó

Tizenhárom novella a sci-fi legenda, Philip K. Dick tollából

Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes