Néhány történet, amely visszarepít A Térség világába

Könyvajánló - James S. A. Corey: Emlékek ​folyama

"Leviatán felébredt és végül elbukott, James S. A. Corey pedig mindörökre beírta magát a legnagyobb űropera szerzők sorába. Azonban maradt még pár történet a Térség világában, amely méltó az elmesélésre..."

James S. A. Corey álnéven futó szerzőpáros parádés univerzumot teremtett A Térség (The Expense) című sci-fi sorozattal. Eszméletlen jó könyvek, ráadásként még egy jó kis tv-sorozat is készült belőle. Sajnos a saga véget ért, de szerencsére úgy döntöttek, hogy még nem kell elbúcsúzni kedvenceinktől, ugyanis hoztak egy szuper gyűjteményt, amely néhány történet erejéig visszarepít minket a Térségbe. Ha lemaradtál erről a klassz űroperáról, ne hagyd ki, a sorozat első részének ajánlóját a címre kattintva olvashatod:

Leviatán ébredése

A sorozat egy galaktikus jövőt és az emberi társadalom fejlődését állította a középpontba, ezúttal pedig az Emlékek folyamára, a könyvsorozat novellás köteteként is gondolhatunk. A gyűjtemény különböző, a fő történeti szálakhoz kapcsolódó, de önálló történeteket tartalmaz. Ezek a novellák a különböző karakterek, helyszínek és események szempontjából gazdagítják A Térség világát, és mélyebb betekintést nyújtanak az olvasónak a sorozat mögötti univerzumba.

Az egyik fő vonal, amely végigkíséri a novellákat, a történet egyes kulcsfontosságú karakterei, mint James Holden, Naomi Nagata és a többiek sorsa. A könyv a szereplők személyes tapasztalatait és választásait is bemutatja, miközben a galaxisra és az emberi civilizáció jövőjére vonatkozó nagyobb kérdéseket is feszegeti. Különösen fontosak azok a pillanatok, amikor a karakterek különféle etikai dilemmákkal szembesülnek, amelyek az emberi természet és a technológia határvonalait próbálják megérinteni.

A könyv történetei az eredeti sorozathoz hasonlóan, foglalkoznak politikai intrikákkal, háborúkkal és társadalmi feszültségekkel, amelyek az emberi fajt különböző bolygók és űrbéli telepek között egyre jobban szétszakítják. A különböző novellaformák lehetőséget adnak arra, hogy a szerzők egy-egy aspektust részletesebben kibontsanak, miközben az alapvető feszültségek és konfliktusok továbbra is jelen vannak.

Az űrbéli kalandok és csaták mellett hangsúlyos szerepet kapnak a politikai manipulációk és a háttérben húzódó hatalmi játszmák is. Emellett jelen volt, amit korábban is nagyon szerettem, a karakterek közötti kapcsolatok szuper ábrázolása. Az egyes novellák különböző helyszíneken és időpontokban játszódnak, de mindig arra koncentrálnak, hogy miként formálódnak a személyes kapcsolatok az egyes szereplők között. Ezeknek a barátságoknak, szerelmeknek, árulásoknak köszönhetően még inkább kötődünk a szereplőkhöz és ahhoz is közelebb visznek, hogy jobban megértsük a sorozatot.

Pillanatok alatt ültem fel a nosztalgiavonatra. Volt itt minden: többek között sztori az Epstein-hajtómű feltalálójáról, Fredről és a KBSZ-ről és kalandozunk Amos múltjában is. De a kötet talán legfontosabb üzenete, hogy a múlt és az emlékek hogyan formálják a jövőt. A történelem és a személyes élmények hatással vannak az egyének és a társadalmak döntéseire, és hogy a múlt hibáiból való tanulás elengedhetetlen a jövőbeli fejlődéshez. Az emberiség jövője a múlt árnyékában, de a lehetőség a változásra mindig ott van.

emlekek.jpgKöszönöm a lehetőséget a Fumax Kiadónak!

Kedvezményes áron megrendelhetitek a borítóképre kattintva!

Kövess minket Facebookon!

Kohómente

A végtelenség kapuja

„Ha el akarsz kapni egy orgyilkost, bérelj fel egy másikat”

Share:

Megjegyzés küldése

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes